בסיס למיתוג עסקי

עשה וממש אל תעשה

מיתוג הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר של כל עסק, גדול או קטן, קמעונאי או B2B. אסטרטגיית מותג יעילה מעניקה לך יתרון משמעותי שגדל ככל שהשוק שבו נמצא העסק שלך תחרותי יותר. אבל מה זה “מיתוג”? איך מיתוג משפיע על עסק כמו שלך?

במילים פשוטות, המותג שלך הוא ההבטחה או ההתחייבות שלך ללקוח שלך. המיתוג אומר ללקוחות שלך מה הם יכולים לצפות מהמוצרים והשירותים שלך באופן המבדל את ההצעה שלך מהמתחרים שלך. המותג שלך צריך להצליח ללמד מי אתה, מי אתה רוצה להיות ואיך אנשים תופסים אותך.

האם העסק שלך מציע שירות או מוצר חדשני בתעשייה שלך? או שאולי מדובר במוצר שכבר צבר מוניטין ואמינות? האם המוצר שלך הוא יוקרתי או פשטני? האם הוא מפואר וראוותני או ידידותי ועממי? האם הוא מוצר Low-cost? האם קיימות רמות גימור שונות של המוצר שניתן לרכוש? מן הסתם, המותג שלך לא יכול להיות כל האפשרויות והוא גם לא יכול לשדר את כלל המסרים לכלל האנשים.

יש מספר שיקולים שיכתיבו בסוף היום את אסטרטגיית המותג שלך, אך רובם צריכים להיות מבוססים במידה מסוימת על שתי שאלות: מי הם לקוחות היעד שלך? ומה הם רוצים שהעסק שלך יתן להם?

הבסיס של המותג שלך הוא הלוגו שלך. הלוגו צריך להתקשר בקו אחד עם הגדרת ותכונות המותג שלך והוא צריך להופיע בכל מקום שבו העסק שלך פוגש את קהל הלקוחות שלך, כמו למשל: אתר האינטרנט שלך, כרטיס ביקור, אריזות מוצר, ניירת משרדית, רכב, שילוט, רשתות חברתיות, פרסומים וקידומי מכירות בדיגיטל או בפרינט ועוד.

אסטרטגיית מותג ושיווק

אסטרטגיית המותג שלך היא כיצד, מה, היכן, מתי ולמי אתה מתכנן להעביר את המסרים של המותג שלך? איפה אתה מפרסם הוא גם חלק מאסטרטגיית המותג שלך. ערוצי ההפצה שלך הם גם חלק מאסטרטגיית המותג שלך, ואיך שאתה מתקשר חזותית ומילולית עם הלקוחות שלך גם הם חלק מאסטרטגיית המותג שלך.

כדי לבסס מותג חזק צריך שאסטרטגיית המיתוג תהיה עקבית. מותג חזק מבסס ערך מוסף למוצרים או לשירותים של העסק שלך. אותו ערך מוסף מייצר את ההצדקה ואת הסכמת הלקוח לחייב יותר עבור המותג שלך ביחס למוצרים אחרים בשוק שלך שאינם ממותגים או ממותגים באופן שונה. הדוגמה הברורה ביותר לכך היא קוקה-קולה לעומת משקאות הקולה המתחרים. מכיוון שקוקה-קולה בנתה מותג עצמי חזק מאוד היא יכולה לגבות יותר עבור המוצר שלה - והלקוחות גם ישלמו את המחיר הגבוה יותר.

הערך המוסף המהותי של המותג מגיע לעתים קרובות גם בצורה של התקשרות רגשית. לדוגמה, נייקי מקשרת את מוצריה עם כוכבי ספורט, בתקווה שהלקוחות יחוו חיבור וקשר רגשי בין הספורטאים לבין המוצר. עבור נייקי, המותג הוא הרבה מעבר לאיכות הנעל.

הגדרת המותג שלך

הגדרת המותג שלך היא כמו מסע של גילוי עצמי של העסק. זה יכול להיות לא פשוט וגם לקחת זמן . במהלך המסע הזה תצטרך להשיב, לכל הפחות, על השאלות הבאות:

 • מה היא המשימה המרכזית שהעסק שלך שואף להשיג?
 • מה הם היתרונות והתכונות של המוצרים או השירותים שלך?
 • מה הלקוחות הקיימים שלך והלקוחות פוטנציאליים שלך חושבים על העסק שלך?
 • אילו תכונות ומאפיינים איכותיים אתה רוצה שהלקוחות שלך יקשרו עם החברה שלך?

תעשה את המחקר שלך. למד את הצרכים שלך, את ההרגלים ואת הרצונות של הלקוחות הנוכחיים והעתידיים שלך. ואל תסמוך על מה שאתה חושב שהם חושבים - תדע מה הם חושבים.

הגדרת המותג ופיתוח אסטרטגיית המותג שלך יכולים להיות מורכבים ולכלול בדרך טעויות שלעיתים קשה לתקן אם לא ממש יודעים מה עושים… מיתוג עסקי הוא השקעה עסקית חכמה לטווח ארוך וביסוס מותג חזק דורש את היכולת ואת הכלים לשקול את השיקולים הנכונים ולקבל את ההחלטות הנכונות לאורך זמן ובאופן עקבי. מסיבה זו, מומלץ לערב בתהליך מומחה בעל ניסיון במיתוג עסקים.

לאחר שהגדרת את המותג שלך, איך  תפיץ את השמועה אודותיו? הנה כמה טיפים פשוטים:

 • תדאג ללוגו בעיצוב מושלם ותשים אותו בכל מקום.
 • תרשום את המסרים של המותג שלך. מהם מסרי המפתח שאתה רוצה לקשר עם המותג שלך? כל עובד בעסק שלך צריך להיות מודע למסר ולמאפייני המותג שלך.
 • שלב את המותג שלך. מיתוג משתרע על כל היבט של העסק שלך - איך אתה עונה לטלפונים שלך, מה שאתה או העובדים שלך לובשים בשיחות המכירות עם לקוחות, חתימות הדואר האלקטרוני שלך ושל העובדים שלך, הכל.
 • צור “קול” עבור העסק שלך שמשקף את המותג שלך. הקול הזה צריך להיות מיושם בכל מקום שבו קיימת תקשורת בין העסק שלך לבין הלקוחות שלך (אתר אינטרנט, רשתות חברתיות, פרסומים בדיגיטל ובפרינט, מוקדים טלפונים ועוד). האם המותג שלך ידידותי או עממי? תן לזה לבוא לידי ביטוי בשיחה עם הלקוח. האם המותג שלך רהוותני או מפואר? וודא שהשיחה תהיה יותר רשמית.
 • אתה צריך סלוגן. כתוב הצהרה בלתי נשכחת, משמעותית תמציתית שלוכדת את המהות של המותג שלך.
 • צור תבניות וסטנדרטים קבועים עבור חומרי השיווק של המותג שלך. השתמש באותה ערכת צבעים, מיקום לוגו, מראה ותחושה לאורך כל הדרך. אתה לא חייב להיות מפואר, יוקרתי וראוותני, רק עקבי.
 • תהיה נאמן למותג שלך. הלקוחות שלך לא יחזרו אליך ולא ימליצו עליך למכרים שלהם - אם לא תספק להם מה שהמותג שלך מבטיח או לכל הפחות מה שהם חושבים ומאמינים שהמותג שלך מבטיח.
 • הכי חשוב - תהיה עקבי. הנקודה הזאת נכתבה בסוף רק כי היא קשורה בכל מה שנכתב מעלה אבל היא הטיפ החשוב ביותר. אם אתה לא יכול לשמור על עקביות, סביר שהניסיון שלך לבסס מותג חזק ייכשל.

הצוות המקצועי שלנו ב WPXSITE מתמחה בתכנון ויצירת מיתוג עסקי מקצועי לכלל סוגי העסקים.

רוצה שנתפור גם לך מותג חזק ומנצח?

מידע מקצועי נוסף שיכול לעניין אותך....

מה זה דף נחיתה? ולמה בכלל צריך אותו?

נתחיל מהסוף. אז לא.. דף נחיתה הוא לא כמו דף הבית באתר שלכם.
אם לפשט את ההגדרה, דף נחיתה הוא למעשה דף אינטרנט הכולל תכנים שיווקיים, ממוקדים מאוד וברורים היטב לגבי מוצר או שירות מסוים הנמכרים על-ידי בית העסק לקהל יעד מוגדר מסוים.

× יש לך שאלה?